Honlap testreszabása




készítette a honlap.hu
A játékok évszázadokon át segítették a gyerekeket az életre való felkészülésben. Ha jól nyúlunk hozzá ehhez az örökséghez, a ma gyerekeinek is épp olyan jó játékos tanulási élményt közvetíthetünk. Mert a játék örök!Az Így tedd rá! Program immár ötödik éve próbálja megreformálni a gyermekek hétköznapjait. A népi játékok „vissza tanításával” és terjesztésével szeretné segíteni a gyermekek fejlődését és harmonikus életének kialakítását.  A tánctanulás az egyik legjobb készségfejlesztő mozgás – állítják a szakemberek. 
Elméletüket a gyakorlat is bizonyítja: már az első lépésüket alig megtevő porontyok is ősi ösztöneiknek engedelmeskedve rázni kezdik magukat a zene hallatán.
Az Így tedd rá! program célja, hogy játékos formában, a hagyományos népi játékok segítségével kerüljön fejlesztésre a gyermekek mozgáskészsége, miközben észrevétlenül sajátítják el a magyar néptánc alapjait, és értik meg egy-egy motívum struktúráját.  Közben nagyban fejlődik a mozgáskoordináció, a játékkészség, a ritmika, a zenei hallás, de hatással van a szociális készségekre is.
Balatoni Katalin programgazda tapasztalatai szerint a magyar néptánc motívumainak elsajátítása a gyerekek viszonylag kis hányadának sikerül az utánzásos módszer segítségével. Az Így tedd rá! alkalmazásával azonban mozgásuk részévé teszi a foglalkozásokon megjelent elemeket.
Mint fogalmazott, fontos szerepet kapnak az ugróiskolák, és egyéb mozgásra késztető játékok, amelyeknek számtalan típusát alkalmazzák a tanításunk során. Fontos szerepet kapnak a mondókák, a kör- és ügyességi játékok is, melyek ragyogóan fejlesztik a gyermekek memóriáját, szókincsét, kommunikációját, szabálytiszteletét.
A népi játék és néptánc oktatás azonban nem csupán a mozgás fejlesztése és az ismeretanyag átadása. A mondókák által fejlődik a beszédkészség, a párbeszédes játékokban a kommunikációs készség, a mozgásos játékok által a mozgáskoordináció, a feladatok által szabálytisztelet, önfegyelem és a csoportos viselkedési formák is kialakulnak. A szövegek által gyarapodik a gyerekek szókincse, szövegértése, fejlődik a fogalomtáruk.
Fejlődik térbeli tájékozottságuk, számismeretük, mely segítséget nyújt a matematika főbb elemeinek megértéséhez. A népi játékok és a népdalok komplex ismereteket közvetítenek.